Grupa 33 – propozycja dla osób stanu wolnego

 

Hanna Pasterny

 

            W parafiach działają różne grupy i wspólnoty. Zwykle zrzeszają rodziny lub osoby starsze. Nauki stanowe na rekolekcjach parafialnych są dla młodzieży, kobiet i mężczyzn. Rekolekcjoniści często poruszają tematy ważne dla rodziców i małżonków. Osobom, które wyrosły już z wieku oazy i duszpasterstwa akademickiego a nie zawarły związku małżeńskiego, czasem trudno jest znaleźć swoje miejsce w Kościele.

            Odpowiedzią na potrzeby osób stanu wolnego jest Grupa 33. Nazwa pochodzi od liczby lat ziemskiego życia Jezusa. Założycielem i duszpasterzem wspólnoty jest ks. Tadeusz Czakański. W naszych szeregach są osoby w wieku 25-55 lat. Wspieramy się rozmową, radą, pomocą materialną i duchową. Angażujemy się w akcje charytatywne, m.in. bank żywności. Wyjeżdżamy nie tylko na rekolekcje i pielgrzymki. Organizujemy też zabawy sylwestrowe, spacery po lesie, wyjazdy w góry i na narty.

            Grupa 33 daje możliwość rozwoju duchowego, intelektualnego i społecznego. Zapraszam na nasze spotkania. W pierwszy wtorek miesiąca spotykamy się w krypcie katowickiej katedry. O 19.00 jest msza z udziałem scholi, następnie wykład nawiązujący do fragmentu Biblii, który rozważamy w danym miesiącu. Drugie spotkanie odbywa się w mniejszym gronie. Jastrzębie należy do rejonu żorskiego. Spotykamy się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. To spotkanie również rozpoczynamy mszą. Potem są rozmowy w kręgach i świętowanie urodzin solenizantów danego miesiąca. Spotkania w Katowicach i Żorach są otwarte dla wszystkich. Osoby, które po okresie wstępnym uczestniczyły w rekolekcjach ewangelizacyjnych, wchodzą do małej, ok. 10-osobowej grupy. Spotkania małych grup odbywają się przy parafiach lub w domach.

            Więcej informacji o Grupie 33, nagrania wykładów i terminy spotkań można znaleźć na stronie www.grupa33.pl.

 

„Głos Serca”, tygodnik parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu-Zdroju, nr 6 (973), 16.02.2020