Urodziłam się w roku 1979. Mieszkam w Jastrzębiu-Zdroju w województwie śląskim. Gdy miałam pięć lat, rozpoczęłam edukację w ośrodku dla niewidomych w podwarszawskich Laskach. Chodziłam tam do przedszkola i szkoły podstawowej.

Kolejnym etapem było liceum sióstr urszulanek w Rybniku. Wybrałam je ze względu na wysoki poziom, duży nacisk na naukę języków obcych oraz propagowane wartości.

            Zamierzałam studiować anglistykę. Jednak półtora miesiąca przed maturą zmieniłam zdanie i przyszłość postanowiłam związać z językiem francuskim. Mimo że decyzję podjęłam w ostatniej chwili, bez problemu zdałam egzamin wstępny do sekcji francuskiej Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Jastrzębiu. Zawdzięczam to mojej nauczycielce z liceum, na lekcjach której panowała żelazna dyscyplina i nie dało się być nieprzygotowanym. Po uzyskaniu tytułu licencjata, studia kontynuowałam zaocznie na krakowskiej Akademii Pedagogicznej. W czerwcu 2009 ukończyłam na Uniwersytecie Śląskim podyplomowe studia logopedyczne.

            Obecnie pracuję jako konsultantka ds. osób niepełnosprawnych w stowarzyszeniu Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku. Jestem też społeczną asystentką europosła prof. Jerzego Buzka. Wcześniej uczyłam francuskiego w szkole podstawowej, prowadziłam zajęcia logopedyczne w przedszkolu z niewidomymi dziećmi ze sprzężoną niepełnosprawnością i byłam asystentką posła Andrzeja Markowiaka. Czasami uczę brajla
i prowadzę szkolenia o komunikacji z osobami niepełnosprawnymi. Angażuję się
w wolontariat. Jestem współzałożycielką koła Polskiego Związku Niewidomych w moim mieście. Staram się pomagać w Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomym i na bieżąco działać tam, gdzie jest taka potrzeba.

W nielicznych wolnych chwilach piszę artykuły, głównie do czasopism dla niepełnosprawnych. Lubię się uczyć języków obcych. Prócz francuskiego dobrze znam angielski (mam certyfikat Cambridge FCE) i podstawy hiszpańskiego. Relaksuje mnie czytanie, słuchanie muzyki klasycznej i poezji śpiewanej, rozmowy z przyjaciółmi, długie spacery i przejażdżki na tandemie. Niedawno odkryłam nordic walking dla niewidomych. Osoba niewidoma i jej przewodnik chodzą w specjalnej uprzęży. Uwielbiam podróże. Poza Europą byłam w Izraelu i Stanach Zjednoczonych. Marzy mi się wyjazd do Kanady
i Szwajcarii.