Urodziłam się w roku 1979. Mieszkam w Jastrzębiu-Zdroju w województwie śląskim. Gdy miałam pięć lat, rozpoczęłam edukację w ośrodku dla niewidomych w podwarszawskich Laskach. Chodziłam tam do przedszkola i szkoły podstawowej.

Kolejnym etapem było liceum sióstr urszulanek w Rybniku. Wybrałam je ze względu na wysoki poziom, duży nacisk na naukę języków obcych oraz propagowane wartości.

            Zamierzałam studiować anglistykę. Jednak półtora miesiąca przed maturą zmieniłam zdanie i przyszłość postanowiłam związać z językiem francuskim. Studiowałam w sekcji francuskiej Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Jastrzębiu, a po uzyskaniu tytułu licencjata na krakowskiej Akademii Pedagogicznej. W roku 2009 ukończyłam podyplomowe studia logopedyczne na Uniwersytecie Śląskim, a w 2019 poradnictwo psychologiczne i interwencję kryzysową na Akademii Pedagogiki Specjalnej.

            Obecnie pracuję jako konsultantka ds. osób niepełnosprawnych w stowarzyszeniu Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku. Jestem też społeczną asystentką europosła prof. Jerzego Buzka. Wcześniej uczyłam francuskiego w szkole podstawowej, w przedszkolu prowadziłam zajęcia logopedyczne z niewidomymi dziećmi ze sprzężoną niepełnosprawnością i byłam asystentką posła Andrzeja Markowiaka. Uczę brajla, zarówno dzieci, jak i dorosłych. W szkołach prowadzę zajęcia oswajające z niepełnosprawnością. Warsztaty o komunikacji z osobami niepełnosprawnymi prowadzę także dla pracodawców i różnych instytucji.Takie zajęcia miałam m.in. dla urzędników skarbowych, lekarzy, księży, policjantów i pracowników prokuratury. Angażuję się w wolontariat. Jestem współzałożycielką koła Polskiego Związku Niewidomych w moim mieście. Staram się pomagać w Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomym i na bieżąco działać tam, gdzie jest taka potrzeba.

W nielicznych wolnych chwilach piszę artykuły, głównie do czasopism dla osób niepełnosprawnych. W dwumiesięczniku „Integracja” mam swoją rubrykę „Inny punkt widzenia”. Lubię się uczyć języków obcych. Prócz francuskiego dobrze znam angielski (mam certyfikat Cambridge FCE) i podstawy hiszpańskiego. Relaksuje mnie czytanie, słuchanie muzyki klasycznej i poezji śpiewanej, rozmowy z przyjaciółmi, długie spacery i przejażdżki na tandemie. Kilka lat temu odkryłam nordic walking dla niewidomych. Osoba niewidoma i jej przewodnik chodzą w specjalnej uprzęży. Uwielbiam podróże. Poza Europą byłam w Izraelu i Stanach Zjednoczonych. Marzy się mi wyjazd do Kanady i Szwajcarii.