Oferta warsztatów o komunikacji pomiędzy osobami autystycznymi

a neurotypowymi

 

 

            Dr Marion Hersh jest wykładowcą na wydziale inżynierii biomedycznej Uniwersytetu Glasgow w Szkocji. Jako osoba dorosła otrzymała diagnozę zespołu Aspergera. Od tego czasu aktywnie działa na rzecz osób ze spektrum autyzmu. W Polsce otrzymała wyróżnienia Lady D i Człowiek bez barier, a w Wielkiej Brytanii nominację w konkursie NAS Professional Award. Jest autorką książek i wielu artykułów o technologii i niepełnosprawności oraz bohaterką książki Hanny Pasterny „Tandem w szkocką kratkę”.

            Hanna Pasterny pracuje jako konsultantka ds. osób niepełnosprawnych w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. Współpracuje z europosłem Jerzym Buzkiem, prowadzi szkolenia z komunikacji z osobami niepełnosprawnymi, m.in. dla pracodawców. Napisała trzy książki. Jest osobą niewidomą.

            Marion i Hanna wspólnie prowadzą warsztaty o komunikacji pomiędzy osobami autystycznymi a neurotypowymi.

W programie m.in.:

Prowadzące dzielą się z uczestnikami również własnymi doświadczeniami, co znacznie zwiększa wartość warsztatów. Opowiadają o swojej współpracy, wspólnym spędzaniu czasu, wzajemnym wspieraniu się. Przełamują mit, że osoba z zespołem Aspergera nie ma uczuć
i nie jest w stanie się zaprzyjaźnić. Podczas warsztatów jest także czas na zadawanie pytań.

Język warsztatów: polski + slajdy lub angielski z tłumaczeniem konsekutywnym przez Hannę Pasterny

Uzupełnieniem warsztatów może być spotkanie autorskie z Hanną Pasterny z możliwością zakupienia jej książek. Takie spotkanie można też zorganizować niezależnie od warsztatów.

Czas trwania zajęć: trzy-pięć godzin

Istnieje też możliwość zaproszenia Marion Hersh jako prelegentki na konferencje dotyczące autyzmu oraz technologii wspomagających osoby niepełnosprawne.

Cena każdorazowo do ustalenia.

Kontakt: Hanna Pasterny, pashan@poczta.onet.pl